Výkony a služby nehrazené zdravotními pojišťovnami

Vážení pacienti,

přestože všichni platíme zdravotní pojištění, nebo ho za nás platí stát, skutečné úhrady pojišťoven v letošním roce oproti platnému sazebníku výkonů pro ambulantní specialisty poklesly o 15%. Musíme tedy přistoupit k tomu, že budeme od vás žádat o úhradu za činnosti, které pojišťovny nehradí a které jsme dosud hradili z našich peněz. Jedná se o tyto položky :

1) Vystavování ereceptů nám v obou ordinacích zabere více než 40 hodin měsíčně. Nemáme za to žádnou úhradu od ZP, naopak komplikuje nám to situaci v případě odůvodnění těchto předpisů pojišťovnám.

2) Nárůst počtu pacientů, pro které budeme muset vyčlenit ordinační hodiny. Část z nich se k nám hlásí z pracovišť, které ukončují činnost.

3) Nárůst počtu případů, kdy se pacient na vyšetření objedná a na poslední chvíli nepřijde. Samozřejmě musíme za tuto dobu hradit veškeré náklady.

Chápu, že pro mnohé z vás je současná doba nejednoduchá, pro nás tedy bohužel také. Jak jste ale byli svědky, ministerstvo zdravotnictví upřednostnilo pod tlakem nemocnice, na ambulace bohužel peníze nezbyly.

MUDr. Jindřich Lahovský, vedoucí lékař ordinací